Urząd czynny Pon.: 8:00 - 16:00, Wt. - Pt.: 7:00 - 15:00

Na trenie Gminy Szczytniki działa 7 Kół Gospodyń Wiejskich:


Koło Gospodyń Wiejskich w Główczynie

KGW Główczyn istnieje od 1974 roku a 10 grudnia 2018 został reaktywowany.

 W skład KGW wchodzi 40 pań i dwóch panów.

W minionym roku braliśmy udział w organizacji i przygotowaniu takich imprez jak: Gminny Dzień Kobiet w Radliczycach, VII edycja "Smaki LGD", Gminno-Parafialne Dożynki i Pyrczok.

Z pieniędzy które pozyskaliśmy z dotacji czy też składek udało nam się zakupić stoły i krzesła, namiot, zestaw naczyń oraz drobny sprzęt AGD.


Koło Gospodyń Wiejskich w Iwanowicach

Koło Gospodyń Wiejskich w Sobiesękach Trzecich


Koło Gospodyń Wiejskich w Marcjanowie

Koło Gospodyń Wiejskich w Marcjanowie sięga lat 60. Organizowane były liczne spotkania, imprezy okolicznościowe oraz wycieczki. Kobiety brały udział w festynie kulinarnym" SMAKI LGD" gdzie zajęły drugie i pierwsze miejsce.


Koło Gospodyń Wiejskich Szczytniki-Popów

Koło Gospodyń Wiejskich w Popowie i Szczytnikach zostało założone w grudniu 2018 roku.

W skład zarządu Koła Gospodyń Wiejskich w Popowie i Szczytnikach wchodzą:

Przewodnicząca - Katarzyna Nowak

Z-ca przewodniczącego - Marzena Kuchnicka

Członek zarządu - Urszula Młynek

Koło liczy 85 członkiń, a siedzibą jest Sala OSP Szczytniki.

KGW otrzymało dofinansowanie z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, dzięki któremu zakupiono m.in. maszynę do popcornu i waty cukrowej, 2 warniki, termos do transportu żywności, duży namiot wykorzystywany przy organizacji imprez plenerowych.

Koło Gospodyń Wiejskich uczestniczyło we wszystkich lokalnych imprezach organizowanych przez władze Gminy oraz OSP. W 2019 roku KGW w Popowie i Szczytnikach brało czynny udział w uroczystościach, takich jak: "Szczytnickie Lato", Dożynki 2019" oraz ,,Zawody Strażackie".

W marcu 2019 roku członkinie koła zorganizowały imprezę z okazji Dnia Kobiet, podczas której nie zabrakło pysznego jedzenia, tańców przy dobrej muzyce i humoru.

Koło Gospodyń Wiejskich wspiera również wszelkiego rodzaju akcje. W czerwcu 2020 roku koło dołączyło się do zorganizowanej przez OSP Szczytniki zbiórki pieniędzy na pomoc dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu. Z zebranych pieniędzy udało się zakupić 2800 sztuk rękawiczek, 700 sztuk maseczek jednorazowych, 100 litrów mydła antybakteryjnego oraz 450 litrów wody mineralnej. Kolejną akcją było wyzwanie #GaszynChallange, które polegało na wykonaniu 10 przysiadów i przekazaniu datku na rzecz chorego Wojtusia.


Koło Gospodyń Wiejskich w Kuczewoli

Koło Gospodyń Wiejskich w Kuczewoli istnieje ok. 50 lat.

Gospodynie aktywnie włączają się w życie społeczności lokalnej. Organizują imprezy środowiskowe takie jak: Dzień Kobiet, Wigilię dla mieszkańców wsi, w poprzednich latach również Gminną Wigilię, choinkę dla dzieci.

Podejmują również doroczne inicjatywy kulturalne mające na celu kultywowanie regionalnych zwyczajów i obrzędów. Są to: dożynki,  udział w konkursach kulinarnych organizowanych na szczeblu gminy, powiatu i województwa. Nasze KGW  współpracuje z OSP Kuczewola, Urzędem Gminy  w Szczytnikach  z GOK w  Szczytnikach i GOK w Opatówku, ze Stowarzyszeniem LGD Długosz Królewski, z KGW w Sobiesękach III, z Zespołem Szkół w Szczytnikach, a wcześniej ze Szkołą Podstawową w Pośredniku. Corocznie organizowane są pielgrzymki do Lichenia i Częstochowy oraz kilkudniowa wycieczka turystyczno-krajoznawcza.

KGW posiada wypożyczalnię naczyń. Obecnie do koła gospodyń należy 40 Pań.


Koło Gospodyń Wiejskich Kobylarka

Koło Gospodyń Wiejskich w Kobylarce - 11 członków

Założone w grudniu 2018

Siedziba Kobylarka 14

Prezes Łukasz Bączyk

Zastępca Marlena Porada

Skarbnik Kamila Melka

Za pierwsze uzyskane dofinansowanie planowany jest remont kapliczki

 


Drukuj  

Zadzwoń

62 762 50 01

Nie wiesz gdzie masz się udać?
Nie wiesz jak załatwić sprawę?
Skontaktuj się z znami! Chętnie pomożemy!

Napisz do na wiadomość

Zapraszamy do napisania wiadomości na adres: bok@szczytniki.ug.gov.pl lub kliknij w ten link i przejdź do formularza kontaktowego - KLIKNIJ TUTAJ

Nasz Newsletter

Zapisz się!

Image
Urząd czynny w godzinach
  • Poniedziałek  
  • Wtorek - Piątek 

Adres: Urząd Gminy Szczytniki, 62-865 Szczytniki 139

Publish modules to the "offcanvs" position.