Na terenie Gminy zarejestrowanych jest prawie 600 lokalnych przedsiębiorców. W zdecydowanej większości są to mikro i mali przedsiębiorcy. Działają oni głównie w obszarze handlu, mechaniki samochodowej oraz budownictwa.

Na terenie gminy znajdują się również większe przedsiębiorstwa, z kapitałem polskim i zagranicznym.

Na naszym terenie działa m.in. przedsiębiorstwo KRISMO Sp. z o.o. Firma początkowo zajmowała się wyłącznie hurtową sprzedażą węgla. Z czasem poszerzyła swoją działalność o usługi transportowe i produkcję pomidora szklarniowego. Lokalizacja spółki w centralnej części kraju, zdolności transportowe oraz szerokie zaplecze magazynowe zapewniają szybką i sprawną realizację zamówień, dzięki czemu firma cieszy się uznaniem wśród wielu krajowych i zagranicznych partnerów.

Z naszym terenem związany jest też rodzinny zakład produkcji opakowań tekturowych - PPHU DREWNIAK Konrad Drewniak. Firma specjalizuje się w produkcji opakowań tekturowych m.in. do owoców, warzyw. Wieloletnie doświadczenie w branży, wykwalifikowana kadra oraz indywidualne podejście do klienta mocno ugruntowały ich pozycję na rynku wśród kaliskich producentów opakowań tekturowych. Intensywna praca pozwoliła zbudować firmę rzetelną, wiarygodną oraz cieszącą się zaufaniem klientów.

Do największych pracodawców oraz najbardziej wyróżniających się przedsiębiorców możemy zaliczyć także:

• "Jurex" Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Krzysztof Nowak
  • Restauracja Gościnna - Szczytniki Staw