Urząd czynny Pon.: 8:00 - 16:00, Wt. - Pt.: 7:00 - 15:00

Wybory do Sejmu i Senatu RP 15.10.2023r.

wybory i referendum inf. 2023

Szlak Historyczny Gminy Szczytniki

Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach zakończył realizację projektu „Szlak historyczny Gminy Szczytniki i jej wyjątkowych mieszkańców w fotografiach i dokumentach”  dofinansowanego ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Efektem trwających od czerwca prac było stworzenie 12 tablic o wymiarach 100x70 umieszczonych w czterech miejscowościach na terenie gminy: Szczytnikach, Iwanowicach, Stawie i Marchwaczu. Na tablicach znajdują się informacje historyczne dotyczące wymienionych miejscowości, zebrane archiwalne zdjęcia, dokumenty. W ramach realizacji projektu poza wymienionymi tablicami powstała także strona internetowa jako podstrona Gminnego Ośrodka Kultury www.szczytnikigok.pl/szlak_historyczny, gdzie umieszczono także szczegółowe opisy, zdjęcia i dokumenty każdej z wymienionych miejscowości.

Oglądając gotowe projekty będziemy mogli przyjrzeć się historii miejscowości i zobaczyć portrety jej założycieli, poznać znamienite postaci związane z historią miejscowości, ale także z historią Polski. Poznamy także historię tworzenia miast, szkół, jednostek straży ogniowej i późniejszej OSP, majątków i pałaców gminnych. Zebrane materiały, zdjęcia i dokumenty to efekt pracy kilkunastu osób pasjonatów historii, pracowników szkół gminnych, instytucji kultury, jednostek OSP. Wszystkie te osoby wymieniliśmy, dziękując za pomoc, na stronie internetowej projektu. Same tablice są właśnie umieszczane w każdej z wymienionych miejscowości: w Szczytnikach w parku , w Iwanowicach także w parku w rynku, w Stawie w rynku, a w Marchwaczu przy bramie wjazdowej do pałacu.

Zapraszamy więc do odwiedzania strony internetowej www.szczytnikigok.pl/szlak_historyczny , do zwiedzania miejsc z tablicami na „szlaku historycznym”, do poznania naszej historii i naszych wyjątkowych mieszkańców.

Tablice Iwanowice komplet

Tablice w Iwanowicach


 Tablice Marchwacz komplet

Tablice w Marchwaczu


 Tablice Staw komplet

Tablice w Stawie


 Tablice Szczytniki komplet

Tablice w Szczytnikach

W dniu Wyborów do Sejmu RP i do Senatu RP zarządzonych na dzień 15 października 2023 roku

Wójt Gminy Szczytniki informuje, że w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i  do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonych na dzień 15 października 2023 r., wyborcy niepełnosprawni o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz wyborcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 60 lat mają prawo do bezpłatnego transportu do  lokalu wyborczego oraz do transportu powrotnego.

Wyborcy niepełnosprawnemu, którego stan zdrowia nie pozwala na samodzielną podróż, może towarzyszyć opiekun.

Zamiar skorzystania z takiego transportu można zgłaszać:

  • pisemnie w Urzędzie Gminy Szczytniki pokój nr 7;
  • w formie elektronicznej za pośrednictwem skrzynki E-PUAP lub na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • telefonicznie pod numerem telefonu: 62 7625001, 62 5971733

najpóźniej w terminie do 2 października 2023 r.

Wyborca, który zgłosił zamiar skorzystania z prawa transportu do lokalu zostanie poinformowany o godzinie transportu do lokalu w dniu głosowania, najpóźniej w trzecim dniu przed dniem głosowania (tj. do 12 października). 

Wyborca, który zgłosił zamiar skorzystania z prawa do transportu do lokalu lub transportu powrotnego, może wycofać swoje zgłoszenie albo zrezygnować tylko z transportu powrotnego nie później niż na dwa dni przed dniem głosowania.

Formularz zgłoszenia dostępny jest w Urzędzie Gminy Szczytniki oraz poniżej – druk do pobrania.

Załączniki

Zgłoszenie skorzystania z bezpłatnego transportu do lokalu wyborczego

Energia dla rolnictwa, kiermasz ogrodniczy i Koła Gospodyń Wiejskich na targach w Marszewie

Wielkopolskie smaki i odnawialne źródła energii dla rolnictwa będą królowały na Jesiennych Targach Rolno-Ogrodniczych AGROMARSZ w Marszewie koło Pleszewa. Wydarzenie odbędzie się 1 października na terenie Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego numer 7 w godzinach 9-16.

Jak co roku, jesienna edycja targów AGROMARSZ przebiegnie pod hasłem „Przyjazna energia w domu i zagrodzie”. Zainteresowane osoby będą mogły zapoznać się z ofertą firm z branży OZE i porozmawiać z ekspertami na temat wprowadzania energooszczędnych rozwiązań w swoich domach i gospodarstwach.

Do dyspozycji odwiedzających będą dziesiątki wystawców prezentujących nowoczesne maszyny, produkty regionalne, akcesoria do domu i ogrodu, a także różnorodne rośliny i nasiona. Wśród stoisk wystawienniczych będzie można również spotkać przedstawicieli instytucji działających na rzecz rolnictwa.

Dodatkową atrakcją wydarzenia będzie III Piknik Wielkopolskich Kobiet Gospodarnych, gdzie panie z Kół Gospodyń Wiejskich zaprezentują swoje popisowe potrawy i wyroby rękodzielnicze. Podczas imprezy zostaną również nagrodzeni laureaci konkursu kulinarnego pod nazwą „Skarby wielkopolskiej spiżarni”. Rolnicy będą mogli również uczestniczyć w Dniu Kukurydzy na poletkach demonstracyjnych, gdzie fachowcy omówią kolekcje odmian tej rośliny.

Program wydarzenia

9:00 Rozpoczęcie targów

9:00 – 16:00 Prezentacja oferty nowoczesnych środków do produkcji, ciągników i sprzętu rolniczego, materiałów budowlanych oraz urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii

9:00 – 16:00 Kiermasz ogrodniczy

9:00 – 16:00 Dzień Kukurydzy – prezentacja kolekcji odmian kukurydzy – pola demonstracyjne WODR

11:00 – 11:30 Uroczyste otwarcie, przywitanie uczestników i wystąpienia zaproszonych gości – plac główny targów

11:30 – 12:00 Ogłoszenie wyników konkursu kulinarnego pt. „Skarby wielkopolskiej spiżarni” – plac główny targów

12:00 – 14:00 III Piknik Wielkopolskich Kobiet Gospodarnych – prezentacja potraw zgłoszonych do konkursu – hala namiotowa

12:00 – 12:30 Usługa Poldrony – pokaz aplikowania kruszynka z wykorzystaniem drona – pola demonstracyjne WODR

16:00 Zakończenie targów

Organizatorem targów jest Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Partnerami wydarzenia są Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Targi są imprezą towarzyszącą 100-leciu Doradztwa Rolniczego oraz Krajowym Dniom Pola Sielinko 2023.

380698629 1081515406181600 5070691358392099342 n

Podkategorie

Zadzwoń

62 762 50 01

Nie wiesz gdzie masz się udać?
Nie wiesz jak załatwić sprawę?
Skontaktuj się z znami! Chętnie pomożemy!

Napisz do na wiadomość

Zapraszamy do napisania wiadomości na adres: sekretariat@szczytniki.ug.gov.pl lub kliknij w ten link i przejdź do formularza kontaktowego - KLIKNIJ TUTAJ

Nasz Newsletter

Zapisz się!

Image
Urząd czynny w godzinach
  • Poniedziałek  
  • Wtorek - Piątek 

Adres: Urząd Gminy Szczytniki, 62-865 Szczytniki 139

Publish modules to the "offcanvs" position.