Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła nabory wniosków na dofinansowanie zadrzewień śródpolnych i zalesianie gruntów rolnych.

O wsparcie mogą ubiegać się m.in. jednostki samorządu terytorialnego, a także jednostki organizacyjne gmin, powiatów czy województw. Od 1 czerwca ruszył nabór wniosków dotyczących inwestycji leśnych lub zadrzewieniowych. O wsparcie mogą wnioskować osoby fizyczne, osoby prawne, jednostki samorządu terytorialnego, a także jednostki organizacyjne gmin, powiatów czy województw. Możliwość ubiegania się o wsparcie przysługuje wyłącznie właścicielom lub współwłaścicielom gruntu, na którym prowadzona będzie inwestycja.

Zgodnie tabelą stawek, wysokość dofinansowania na zadrzewianie wynosi 10 892 zł/ha lub 13 664 zł/ha. Wysokość stawek na zalesianie to 16 059 zł/ha lub 17 436 zł/ha. Wnioskodawcy mogą ubiegać się również o dodatkowe środki na zabezpieczenie drzew przed zniszczeniem.

Wnioski można składać do 31 lipca wyłącznie drogą elektroniczną za pomocą generatora wniosków.

Więcej informacji...

zalesianie