KGW Okupniczanki w obecnej formie działa od 2016 roku. Do Koła należą 32 osoby.

Przewodnicząca -Ilona Skowrońska

Sekretarz-Danuta Idżkowska

Skarbnik- Dorota Młynek.

Siedzibą KGW jest świetlica wiejska w Sobiesękach Trzecich. Okupniczanki brały udział w programie Funduszu Inicjatyw Obywatelskich pn. Wielkopolska Wiara Aktywnie Działa organizując warsztaty kulinarne. Trzykrotnie reprezentowały Gminę Szczytniki w Smakach LGD organizowanych przez Stowarzyszenie Długosz Królewski w Brzezinach-wygrywając IV edycję w Strzyżewie a na VIII edycji w Rososzycy zdobywając tytuł Master Szefa.

Okupniczanki to laureat wielu konkursów między innymi:
- na najlepsze ciasto świąteczne organizowany przez Wielkopolską Izbę Rolniczą
- na najlepsze pierniki organizowanego przez proboszcza parafii Iwanowice
- dwukrotny uczestnik Bitwy Regionów konkursu kulinarnego.

KGW to organizator wielu imprez między innymi cyklicznych spotkań z KRUS-em w celu poprawy bezpieczeństwa pracy na wsi , koncertów kolęd ,współorganizator Orszaku Trzech Króli , bali karnawałowych, sylwestrów ,warsztatów robienia ozdób świątecznych,  dwukrotny uczestnik Powiatowych Spotkań z Tradycją. Okupniczanki  brały udział w Targach w Marszewie,  gdzie nagrodą był wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego do Brukseli.  Okupniczanki posiadają tytuł najsympatyczniejszego Koła Gospodyń Powiatu Kaliskiego w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego oraz zajmują 7 miejsce w rankingu wojewódzkim. Okupniczanki mają za sobą występ w telewizji w programie TVP 3 Poza miastem w którym promowały kuchnię regionalną. Kolejną przygodą z telewizją był udział w nagraniu programu z panią Elżbietą Jaworowicz. W ciągu ostatnich dwóch lat działalność Koła skupiona była na pomocy chorej na SMA Jagódce z Sobiesęk. Za prowadzoną działalność Zarząd Powiatu Kaliskiego nadał Okupniczankom tytuł Przyjaciela Powiatu Kaliskiego.

20160717 195330