noc

Piąta edycja Nocy Zawodowców – Zawodowa Moc, która odbędzie się na terenie całej Wielkopolski. Co roku młodzież z terenu Wielkopolski aktywnie włącza się w udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Dla uczniów kl. 7 i 8 szkół podstawowych z terenu powiatów: m. Kalisz, kaliskiego, pleszewskiego, jarocińskiego, ostrzeszowskiego i krotoszyńskiego przygotowaliśmy Zespołową Grę Terenową pn. „Zawodowy Express”, która odbywać będzie się etapami w terminie pomiędzy 26 września a 7 października br.

W ramach tej Gry uczniowie zapoznają się ze specyfiką pracy w zawodach w siedzibach lokalnych Pracodawców, spróbują swoich sił w Quizie Zawodoznawczym oraz wykonają zadania w Muzeum Historii Przemysłu oraz Zespole Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku.

Drużyny będą zdobywać punkty na każdym z etapów Gry. Suma punktów z poszczególnych części Gry pozwoli wyłonić 3 zwycięskie Drużyny w każdym z powiatów.

Finał tegorocznej Nocy Zawodowców odbędzie się w piątek - 7 października w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Polskich Olimpijczyków w Opatówku, na który już dziś serdecznie Państwa zapraszam.

W wydarzeniu mogą wziąć udział Drużyny w składzie: 4 uczniów plus Opiekun. Drużyny do zabawy mogą zgłaszać nauczyciele, pedagodzy, doradcy zawodowi, czy rodzice/opiekunowie do dnia 20 września 2022 roku.

Regulamin Nocy Zawodowców oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się tutaj >>> https://bit.ly/3KY0DpT

NOC ZAWODOWCÓW – edycja 5.0 została objęta Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego – Marka Woźniaka.

Organizatorem Nocy Zawodowców jest Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.

Współorganizatorami wydarzenia są:

1. Izba Rzemieślnicza w Kaliszu
  2. Krotoszyńska Izba Rzemieślnicza
  3. Starostwo Powiatowe w Kaliszu
  4. Urząd Miasta Kalisza
  5. Starostwo Powiatowe w Jarocinie
  6. Starostwo Powiatowe w Pleszewie
  7. Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie
  8. Starostwo Powiatowe w Krotoszynie

Partnerami wydarzenia są:

1. Cech Rzemiosł Budowlanych i Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości Związek Pracodawców w Kaliszu
  2. Związek Rzemieślników Cechowych w Kaliszu
  3. Cech Rzemiosł Różnych w Jarocinie
  4. Cech Rzemiosł Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Pleszewie
  5. Cech Rzemiosł Różnych w Grabowie nad Prosną
  6. Cech Rzemiosł Różnych w Krotoszynie
  7. Urząd Miejski Gminy Opatówek

Za koordynację prac nad organizacją imprezy odpowiada Pan Damian Michalak – Zastępca Dyrektora w CWRKDiZ w Kaliszu.
W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu z Panem Damianem: tel. +48 572 934-718, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.